Producenci
PROMOCJE
HELLO zębatka okrągła - NW 34t Shimano 104DCB
HELLO zębatka okrągła - NW 34t Shimano 104DCB
139,00 zł 119,00 zł
szt.
Pedały Mortop Prox-C 13.5mm 268g srebrne
Pedały Mortop Prox-C 13.5mm 268g srebrne
359,00 zł 299,00 zł
szt.
Pedały CLOUD Cleat One SPD
Pedały CLOUD Cleat One SPD
279,00 zł 219,00 zł
szt.
Faktury

1. Sklep wystawia rachunek lub fakturę.

2. Sklep jest zwolniony z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej zgodnie z ustawą o VAT.

 

Zgodnie z przepisami ustawy o VAT:

  1. Z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej w danym roku podatkowym (nie później jednak niż do 31 grudnia ) zwalnia się podatników, u których kwota obrotu realizowanego na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym kwoty 20 000 zł. Jeśli podatnik rozpoczął w trakcie poprzedniego roku podatkowego dostawę towarów lub świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących własnej działalności gospodarczej czy rolników ryczałtowych, limit wyznaczany jest w proporcji do okresu wykonywania tych czynności w poprzednim roku podatkowym.
  2. Z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej zwalnia się dostawę towarów w systemie wysyłkowym (tj. pocztą lub kurierem), pod warunkiem, że zapłaty za wykonaną czynność dokonano w całości za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana. Wymagane są zatem dokładne dane nabywcy, m.in. jego adres.
  3. Prowadzących sprzedaż w internecie obejmuje zwolnienie z podatku VAT, jeśli wartość ich sprzedaży nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym 150 000 zł (a w przypadku przedsiębiorców rozpoczynających wykonywanie czynności podlegających opodatkowaniu VAT-em w trakcie roku limit wynosi część 150 000 zł, która przypada na okres prowadzenia działalności gospodarczej w roku podatkowym). Nie są oni zobowiązani do składania deklaracji VAT i są zwolnieni z obowiązku prowadzenia pełnej ewidencji VAT. Nadal jednak spoczywa na nich obowiązek wystawiania faktury, zgodnie z wymogami płatnika VAT.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl